Як правильно вибрати сонцезахисні окуляри

У розпал сонячних днів багатьох людей турбує питання, як правильно вибрати сонцезахисні окуляри, які б без шкоди для здоров’я очей захищали їх від яскравого світла. Спробуємо у цьому розібратися!

Сонцезахисні окуляри – не просто стильний аксесуар, який добре сидить на носі, їх основне призначення – берегти очі від занадто яскравого видимого світла, а головне – захищати їх від згубної дії невидимого нам випромінювання ультрафіолетової (UV) області сонячного спектру, яке трaвмує кришталик і може призвести до розвитку кaтaракти.

Якщо лінзи темних окулярів неякісні, вони пропускають UV-випромінювання, яке безперешкодно потрапляє на рогівку, кришталик і сітківку ока. Тому фальшиві лінзи удвічі небезпечніші, краще ніяких окулярів, ніж такі.

Сонцезахисні окуляри продаються в спеціалізованих магазинах і салонах оптики, де кожен екземпляр має ярлик і спеціальне маркування, а кожна партія має супровідні документи, в яких вказані всі властивості товару. Перед покупкою дуже важливо все це уважно вивчити – і на предмет відповідності вашим потребам, і на правдоподібність. Такі написи, як «100% Ultraviolet protection», «Поглинаючі ультрафіолет» або «Блокуючі ультрафіолет», «Italy», «Produce for Europe» і нічого більше – свідчать про сумнівне походження продукції.

У сертифікаті має бути прямо вказано, який рівень захисту забезпечують окуляри. Найкращі передбачають захист від ультрафіолетового випромінювання в діапазоні до 400 нм. Цей захист включає в себе фільтри від UV-випромінювання спектрів А, В і С. Поверхні Землі досягає в основному випромінювання відносно більш довгохвильових (і менш небезпечних для нас) А- і В-областей UV-частини спектру сонячного світла, випромінювання С-області затримується озоновим шаром земної атмосфери. Однак через те, що він став тонким, на планеті раз у раз виникають області, куди доходить і С-випромінювання, найбільш згубне для очей. Тому лікарі радять вибирати окуляри з повним захистом, особливо коли ми беремо сонцезахисні окуляри з собою на відпочинок. Крім напису «400 нм» або «UV400», в сертифікаті зазвичай вказується «UV-A», «UV-B», «UV-C» – саме так прийнято позначати ступінь захисту від конкретних ультрафіолетових променів.

Слід уважно поставитися і до вибору кольору лінз: великі відхилення від природного не корисні для очей: червоні лінзи блокують зелений колір, а зелені – червоний, тому і ті й інші не підходять водіям. Жовті, помаранчеві лінзи збуджують нервову систему, а сині і блакитні стомлюють очі. Для щоденного використання найкраще підійдуть лінзи коричневого, сірого і сіро-зеленого кольорів. Вони не спотворюють кольори, а лише приглушують їх.

Крім кольору важливий також і матеріал, з якого виготовлені лінзи. Оптимальний вибір – лінзи з полімерних матеріалів, які ударостійкі (а, відповідно, безпечні). Важлива властивість лінзи – її стійкість до yдарних навантажень від частинок, що летять. Її характеризують мінімальною швидкістю частинок, що руйнують лінзу (в метрах за секунду). Це досягається використанням в лінзах особливо-міцних полікарбонатних пластиків і спеціалізованих покриттів.

Як убезпечити себе від підробок
Не вірте великим знижкам і «особливим» акціям.

Фірмові сонцезахисні окуляри завжди продаються в комплекті з чохлом, серветкою для протирання лінз і паспортом. На завушнику (а у дорогих окулярів – в куточку очкової лінзи) зазначаються: номер моделі (він наноситься лазером), колір (частіше номерне позначення), країна-виробник і, як правило, розмір самої дужки. У паспорті, що додається до окулярів, повідомляється відсоток випромінювань UV-A і UV-B та довжина хвиль (у нм), що блокуються окулярами. Якщо ця цифра менша 400, то окуляри пропускають найбільш небезпечну частину UV-випромінювання.

• У кожну пару справжніх сонцезахисних окулярів вкладається ще й сертифікат виробника, де вказані: категорія фільтра, країна-виробник, марка, правила користування.

Читайте також: Напиши мені про кохання…Він спорудив храм в її честь

Джерело.